Tabletki przeciw siwieniu – witaminy, zioła, leki

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest coś, co może przeciwdziałać siwieniu ich włosów. Kiedy pojawiają się pierwsze srebrzyste kosmyki, już wtedy warto coś z tym zrobić. Raczej rzadko proces ten rozciąga się w czasie lub sam zatrzymuje. Znak to, że zaczyna nam brakować melaniny w cebulkach włosowych. Nie dociera ona do włosa a więc ten traci barwę naturalną.

Jest to spowodowane starzeniem się komórek, a jeśli siwienie zaczyna się wcześnie to być może także braki witamin i mikroelementów przyczyniają się do srebrzystego nalotu na głowie. Co można zrobić ? Na pewno sporo, bo mamy dzisiaj całą masę sposobów na opóźnienie siwienia a nawet jego odwracanie. Naukowcy twierdzą, że już niedługo możliwe będzie przywracanie nawet dużym partiom włosów siwych, ich koloru poprzez pobudzenie pigmentów w cebulkach włosowych. Póki co mamy do dyspozycji mnóstwo naturalnych preparatów na siwienie. Wśród nich są płukanki zapobiegające siwieniu jak też odsiwiające. Zwłaszcza mieszanki ziołowe z tymiankiem, szałwią i lawendą potrafią doskonale przyciemniać włosy.

Od wewnątrz także dobrze jest wspomóc komórki. W tym celu stosować należy suplementy mające w swoim składzie witaminy B12 i B6 oraz inną witaminę z gruby B, a mianowicie H- zwaną także biotyną. Włosy w ogóle muszą być wraz z upływem czasu wspomagane czy to tabletkami, czy też naturalnymi medykamentami. Zaliczyć do nich trzeba szczególnie pokrzywę. Ma ona doskonały wpływ na większość organów wewnętrznych i szczególnie potrafi poprawiać kondycję włosów. Jej zawartość w licznych suplementach jest dzisiaj zauważalna. Stosuje się w dużych dawkach dla osiągania optymalnych efektów.

Ale jeśli nie chcemy łykać przetworzonej pokrzywy najlepiej zaparzać ją domu, pić regularnie 2 szklanki dziennie lub też wywar stosować do płukania siwych włosów. Uważa się również, że oczyszczenie organizmu z toksyn spowalnia siwienie włosów a może nawet przywrócić im naturalną barwę. Są rozmaite tabletki detoksykujące nasz organizm a nawet zwykła zielona herbata wspomaga usuwanie toksyn, lepszą przemianę materii a nawet aktywuje komórki do wydajniejszej pracy. Doskonałe źródło energii. Chcąc poprawić kondycję włosów, zadbajmy o swój organizm, jako całość. Wszystkie procesy w nich zachodzące są od siebie zależne a jeśli nie współpracują chorujemy, jesteśmy zmęczeni tak, więc i nasze włosy są zmęczone i osłabione.